O serialu

Sieć daje złudną iluzję anonimowości. A stąd już tylko krok do przemocy na wielką skalę. Teraz twój osobisty komputer może być narzędziem zbrodni. Następną ofiarą możesz być Ty!


„CSI: Cyber” to najnowsza, czwarta odsłona najpopularniejszego na świecie, amerykańskiego dramatu kryminalnego ostatniej dekady - „CSI” („Crime Scene Investigation”). Akcja serialu (powstałego w 2015 roku) koncentruje się na walce z nowym rodzajem przestępców i przeciwdziałaniu mrocznej stronie Internetu. Zespołem FBI do zwalczania cyberprzestępczości kieruje Agentka Specjalna Avery Ryan - w tej roli: Patricia Arquette, gwiazda kina, zdobywczyni Oscara (2015), Emmy i Złotych Globów oraz wielu nominacji do tych prestiżowych nagród.

 

Serial powstał z inspiracji prawdziwymi dokonaniami naukowymi i pracą zawodową profesor Mary Aikin, sławnej Irlandki, która jako psycholog sądowy doradza organom ścigania, agencjom i rządom (od Europolu, po Interpol, FBI i Biały Dom) w dziedzinie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Patricia Arquette wciela się w postać Mary Aikin i jako Avery Ryan, ceniona doktor psychologii behawioralnej i ekspert w dziedzinie zachowań w Internecie, stoi na czele Centrum Operacyjnego do Walki z Cyberprzestępczością z siedzibą w Waszyngtonie.

 

„CSI: Cyber” to najnowszy efekt współpracy Anthony’ego E. Zuikera, Carol Mendelsohn i Ann Donahue. To oni są pomysłodawcami i producentami wykonawczymi „CSI: Crime Scene Investigation”. „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”, które szturmem wdarły się do telewizji w 2000r., zdobywając rzesze fanów na całym świecie dzięki innowacyjności formuły kryminału telewizyjnego. Na kanwie ich niezwykłej popularności powstały ich swoiste kontynuacje (spinoffy): „CSI: Kryminalne zagadki Miami” i „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” - z wielkim powodzeniem prezentowane na antenie Telewizji Polsat. Teraz czas na „CSI: Cyber” i zbrodnie w świecie nowych technologii.

Komentarze
© TV6 2019