O programie

Niezwykły program w którym drobni i początkujący przedsiębiorcy oraz wynalazcy otrzymują niezwykłą szansę zaprezentowania swojego pomysłu piątce doświadczonych milionerów biznesmenów. Jeśli pomysł uznają za dobry, gotowi są - w zamian za odpowiedni procent udziałów – wesprzeć go finansowo.

Żeby jednak skłonić doświadczonego biznesmena do wyłożenia swoich własnych pieniędzy (oferowane w „Dragons’ Den” środki pochodzą z osobistego majątku inwestorów) w jakiekolwiek biznesowe przedsięwzięcie, trzeba go wcześniej przekonać, że pomysł nie tylko ma szansę przetrwania na konkurencyjnym rynku, ale i jest w stanie wygenerować zysk znacznie przekraczający sumę inwestycji.

Początkujący przedsiębiorca musi więc wykazać się nie tylko wiedzą o silnych i słabych stronach swojego produktu, ale i znajomością rynku, opanowaniem podstawowych zasad prowadzenia biznesu, umiejętnością negocjacji – bo inwestorzy w zamian za dofinansowanie będą starać się przejąć jak najwięcej udziałów w prezentowanym projekcie.