O serialu

Niech nikogo nie zmyli gorący klimat i malownicza sceneria tropikalnych wysp archipelagu. Członkowie elitarnej jednostki policji zajmującej się zwalczaniem najgroźniejszych przestępców na Hawajach mają ręce pełne roboty.

 

Na czele zespołu stoi detektyw Steve McGarrett (Alex O’Loughlin), utalentowany i zasłużony oficer sił specjalnych marynarki, który przeszedł do pracy w policji i powrócił na Wyspy, aby znaleźć mordercę swojego ojca. Jego najbliższymi współpracownikami są doświadczeni gliniarze. Detektyw Danny „Danno” Williams (Scott Caan), który przeniósł się na Hawaje, aby po rozwodzie z żoną nie tracić kontaktu z córeczką, detektyw Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim), rdzenny mieszkaniec Hawajów, który wie o Wyspach niemal wszystko oraz młoda absolwentka akademii policyjnej Kono Kalakaua (Grace Park), piękna i nieustraszona kuzynka China, która wcześniej wyczynowo uprawiała surfing.

 

Z zespołem McGarretta współpracuje także szanowany, choć ekscentryczny doktor Max Bergman (Masi Oka), główny koroner Honolulu oraz były kapitan SWAT - Lou Grover (Chi McBride).